meheszJellege: OKJ 3262102 szakképesítést ad
Jelentkezési feltételek: alapfokú iskolai végzettség, egészségügyi alkalmasság
Képzés óraszáma: 40 óra konzultáció + 30 óra szakmai gyakorlat, 200 óra igazolt gyakorlat
Részvételi díj: létszámtól függően

A szakma rövid leírása: A méhész kellő méh-élettani és egyéb szakmai tudással rendelkezik a tudatos méhészkedés végzéséhez. Ismeri a méhek világát, a termelési módszereket. A méhekkel való bánásmódot, a méhek körüli biztonságos viselkedést. Szereti és megvédi a természetet, környezetet. Méhészképzést a méhek aktív időszakába lehet tervezni, amikor az elméleti tananyaggal párhuzamosan a gyakorlatban is be lehet mutatni a méhek életét, munkáját, a méhek kezelését.

Oktatott témakörök: méhbiológia, méhészeti növénytan, méhegészségügy, méhtartás, méhészeti eszközök, gazdasági ismeretek, vállalkozói ismeretek, szakmai gyakorlat, termelési gyakorlat

A szakvizsgára felkészítő egyéni tanuláshoz a hallgatók korszerű oktatócsomagot, tanulási útmutatót, és tapasztalt szakemberektől konzultációs segítséget kapnak.

Megszerezhető képesítés: vizsgabizottság előtt tett sikeres vizsga esetén államilag elismert, országos érvényű szakképesítést kapnak a hallgatók.

2018  AM DASzK, Sellyei Mezőgazdasági Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma   globbersthemes joomla templates