image1 image2 image3

A szakmai ismeretek elmélyítésére, és a munkaműveletek begyakorlására a gyakorlatokon van lehetőség. A szakmai gyakorlatokat heti váltásban, csoportos formában szervezzük.

A gyakorlati oktatás főbb szinterei a tanműhely, az oktatófarm valamint a gyakorlóföld.

Taműhely

TanműhelyAz alapképzés keretében a szakmai tevékenységhez szükséges alapvető munkafogásokat tanulják meg a tanulók korszerűen felszerelt tanműhelyekben. Itt fémipari alapképzéstől kezdve a traktorok nagyjavításán keresztül minden feltétel adott a szakma alapjainak megismeréséhez.

A gépbeállítási, szerelési gyakorlatokon megismerkednek a korszerű mezőgazdasági gépek szerkezeti felépítésével és működésével. A tanműhelyekben is produktív munkát végeznek a tanulók ezáltal képzésünk életszerűbbé válik. A vontatóvezetői jogosítvány megszerzése tantervbe illesztve történik a szakmai képzés első évében.

A mg.-i vontatóvezetői tanfolyam az intézet tanulóinak tandíjmentes.

Oktatófarm

Intézetünkben 1992 óta mûködik egy saját oktatófarm az állattenyésztési gyakorlatok lebonyolítása céljából. Itt a diákoknak lehetõségük nyílik a tojótyúkok, pecsenyecsirkék, sertések és szarvasmarhák tartásával kapcsolatos alapvetõ ismeretek elsajátítására.

OktatófarmMegismerhetik a tartással, takarmányozással, szaporítással, terméselemzéssel kapcsolatos alapvetõ módszereket a gyakorlati tevékenységük során Tisztavérû holstein-fríz tehén állományunk egy 40 férõhelyes pihenõbokszos istállóban van elhelyezve. A fejést egy számítógéppel kapcsolt félautomata fejõházban végezzük. A tejet korszerű hűtőházban tároljuk az elszállításig. Ez biztsítja a szakszerû fejés mellett az extra minõségû tej termelését.

24 kocás sertésállományunk által előállított hízósertéseket értékesítjük, de az iskola tõkehús igényét is a telep biztosítja. Takarmánybázisunk az Intézet szántóföldjein megtermelt, és a korszerű szemestermény-szárítónkban kezelt gabona, valamint silókukorica és lucerna. A keveréktakarmányok jelentõs részét saját keverõgéppel állítjuk elõ.

Az iskolánkban végzõ gazda tanulók hetesi gyakorlaton, valamint órarend szerinti gyakorlatokon vesznek részt. A hetesi gyakorlat egy-egy hete alatt lehetõség nyílik a munkafolyamatok összefüggésének megismerésére. Az órarend szerinti gyakorlati foglalkozásokon az elméleti órákon szerzett ismeretek gyakorlati bemutatása, gyakorlati fogások elsajátítása történik. A telepen lévő korszerű üvegházban kertészeti gyakorlatokat tartunk.

Gyakorlóföld

Az intézet 130 Ha gyakorlóföddel rendelkezik ahol a tanulók a szántástól a betakarításig minden munkában részt vesznek csoportos gyakorlás formájában. A vontatóvezetői jogosítvány megszerzése után önálló munkát is végezhetnek felnőtt felügyelettel.

2018  AM DASzK, Sellyei Mezőgazdasági Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma   globbersthemes joomla templates